Pszichológus Végvári Edit

Edit angol-német szakon kezdte a pályafutását, majd 10 évvel később pszichológiai diplomát szerzett Debrecenben. Érdeklődése kezdetben a transzperszonális pszichológia felé irányult, így elvégezte az anya-magzat kapcsolatanalízis képzést, tanult asztrológiát, Rebirthing-transzlégzést, ezen kívül a Gestalt- és családállítás módszereiben szerzett elméleti és gyakorlati ismereteket. Tanult autogén tréninget és egyéb relaxációs technikákat, KIP-et (katathym imaginatív pszichoterápiát), Ego-State technikát és NLP-t, valamint elmélyült a szimbólumok jungiánus szemléletű értelmezésében. A Borderline és Trauma Munkacsoport tagjaként elmélyedt a traumalélektanban, és oktatóinak mentorálása mellett klinikusi szemléletű rálátást szerzett a pszichodinamikai folyamatokra. Sématerápiát és Brainspottingot is tanult. Számos workshopon vett részt az alábbi témákban: DBT, polivagális elmélet, pszichotrauma, gyermekkori traumatizáció, Somatic Experiencing, érzelemszabályozási és stabilizációs technikák. A „jó pap holtig tanul” nála alapvetés, ami természetesen nem csak a szakmai továbbképzésekre, de saját személyiség fejlődésére is vonatkozik.

postpartum dúla, slowgyermekagy.hu Gulyás Gyöngyvér

A Slow Gyermekágy megálmodójaként azért dolgozom, hogy a családok a szülést követő érzékeny és meghatározó időszakra is készüljenek tudatos tervezéssel, szervezéssel, információgyűjtéssel és lelki ráhangolódással egyaránt. Emellett küldetésemnek érzem, hogy a társadalomban is újra elnyerje méltó helyét a gyermekágyas időszak és a környezet egyfajta megtartó erőként újból természetesen módon odalépjen ilyenkor a formálódó új családok mellé. Előadásomban részletesen végigveszem ennek a különleges időszaknak a sajátosságait a kisbaba, az édesanya, az édesapa és a család szempontjából. Ha látjuk és értjük ezeket a bonyolult folyamatokat, világossá válik, hogy valóban érdemes energiát befektetni abba, hogy minél jobban megszervezzük magunk köré ilyenkor a segítői hálót és egyéb módokon is felkészüljünk a szülést követő hetekre. Mondják, hogy semmi nem készít fel arra, milyen lesz, amikor megszületik majd a kisbabánk. Valóban, azt az érzés kavalkádot el sem lehet képzelni, amíg ott nem vagyunk, azonban én nagyon hiszek benne, hogy felkészüléssel mégis sokat tehetünk azért, hogy az első idők könnyedebbek, gördülékenyebbek és ezáltal jobban megélhetőek legyenek. Ajánlom ezt az videóanyagot azoknak, akik nem szeretnének úgy járni, hogy „hogy ezt miért nem mondta nekem senki?!” és azoknak is, akik szeretnék megérteni, hogy épp mi történik velük a gyermekágy hetei, a 4. trimeszter hónapjai alatt vagy utólag, esetleg egy újabb babára készülve szeretnének tisztább képet, mélyebb megértést kapni.

dentálhigiénikus, iTOP Educator Mester Emese

Mester Emese vagyok, dentálhigiénikus és a környezetbarát szájápolás specialistája. Gödöllőn, a Szent István Egyetem Környezettudományi Karán diplomáztam és ezzel egy időben képeztem magam dentálhigiénikussá, majd nemzetközileg elismert iTOP Educator-rá. Ez a két szakma elsőre nagyon különbözőnek tűnhet, de mertem nagyot álmodni és Magyarországon elsőként vezettem be a környezettudatosság elveit a szájápolási prevenció minden szintjére. Nálam az összes kezelés alkalmával a lehető legkevesebb hulladék keletkezik, a legkörnyezetbarátabb anyagok használata mellett. Ezt hívom Low Waste Dentálhigiéniának (#lowwastedh). Azonban hulladékcsökkentés szempontjából a leghatékonyabbnak mégis azt érzem, amikor személyre szabott környezet- és egészségbarát szájápolókat javasolok a kezelések végén. Küldetésemnek tartom, hogy megreformáljam az itthoni szájhigiénés szokásokat, hiszen minden megelőzhető fogászati beavatkozásnak óriási a karbonlábnyoma, ezért a rendelői közeget elhagyva igyekszem minden korosztálynak önkéntesen segíteni. Rendszeresen tartok edukatív és interaktív foglalkozásokat óvodásoknak, kisiskolások és felnőtteknek egyaránt. Elindítottam a Tudatos Szájápolás Prevenciós Programot és Rajzverseny sorozatot. A @tudatosszajapolas instagram oldalamon pedig számtalan hasznos hétköznapi tanáccsal látlak el téged, valamint segítek kiigazodni a környezetbarát szájápolási eszközök rengetegében.

klinikai dietetikus Szabó Adrienn

Szabó Adrienn vagyok, klinikai dietetikus és fenntartható táplálkozási szakértő. Budapesten, a Semmelweis Egyetemen végeztem dietetikusként. Főállásban is itt dolgozom a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikán. Emellett dolgozom magánrendelőben, tartok online tanácsadást és több hazai céggel állok együttműködésben. Számomra a dietetika a hivatásom és a hobbim - szeretek embereknek segíteni és ételekkel foglalkozni. Étkezésen keresztül kapcsolódni és így gyógyítani másokat, szerintem csodálatos lehetőség. Szakmai attitűdöm alapja, hogy evidenciák, protokolok, globális állásfoglalások mentén dolgozom. Nem a tudomány vált folyton irányt, hanem az influencerek és a tudományosnak tűnő írások zavarják össze az egészségre nyitott laikusokat. Küldetésem, hogy bemutassam, az egészséges étkezés nem bonyolult dolog és hogy kizárólag hazai alapanyagokkal is megvalósítható. Erről a környezetfelelős étkezésről szól könyvem, a Magyar Superfood.

szakgyógyszerész, SHEDO Organic Cosmetics Dr. Halász Dóra

Dr. Halász Dóra vagyok, a SHEDO Organic Cosmetics alapítója, termékfejlesztője. Végzettségemet tekintve szakgyógyszerész. Gyógyszerészeti egyetemi tanulmányaim során megismerkedhettem számos természetes és szintetikus vegyület kémiájával, tulajdonságaival, hatásaival. Figyelmem hamar a természetes anyagok felé irányult. A gyógynövények, növényi olajok és illóolajok ragadtak magukkal. Aromaterápiás tanulmányaim során elmélyülten foglalkozhattam kedvenc olajaimmal. Hosszú idő alatt megszerzett tudásra alapozva alkottam meg a SHEDO natúrkozmetikumokat, melyek megbízható, optimális összetételek babák, gyerekek és érzékeny bőrű felnőttek igényeire szabva. A SHEDO márkát férjemmel, Deák Zoltánnal közösen, 2020-ban alapítottuk és együtt dolgozunk a vállalkozás sikerén. Szeretnénk támogatni az embereket abban, hogy gyermekeik és saját maguk számára a lehető leggondosabb ápolást tudják biztosítani a természet és az illóolajok erejével. Célunk, hogy minél több ember figyelmét felhívjam a természetes, natúrkozmetikumokkal történő bőrápolás fontosságára.

gyógyszerész, Herbsgarden Natural Cosmetics Dr. Vukics Viktória Ph.D

Viki gyógyszerészként végzett a Semmelweis Egyetemen, ahol diplomamunkáját a propolisz élettani hatásairól írta. PhD-ját a SE Gyógynövény- és Drogismereti Intézetében és az Innsbrucki Egyetemen szerezte 2008-ban. Doktori kutatásának témája a vadárvácska fitokémiai jellemzése volt. Első két gyermekének születése után figyelme a natúrkozmetikumok felé fordult, és a natúrkozmetikai alapanyagokat forgalmazó Cosmio Kft. gyógyszerész-szakértője lett. Azóta a terület több szegmensében dolgozott az alapanyag-kutatástól a receptfejlesztésen át a termék-engedélyezésig. 2017 óta a Herbsgarden Natural Cosmetics munkatársa. A fitoterápia és a natúrkozmetikumok témájában rendszeresen tart előadásokat, tanfolyamokat. Négy gyermek édesanyja, gyakorló kertművelő, gyógynövényes ismereteit családjában a mindennapokban is alkalmazza.

Formulátor, Tellus Manufaktúra alapító Dr. Harsányi Zita

Harsányi Zita vagyok, a Tellus Manufaktúra megálmodója, okleveles natúrkozmetikum készítő, és a bolygónk sorsáért aggódó, kétgyermekes édesanya. Az általam oktatott babaápolási rutint az első gyermekünk születése után kezdtem el a gyakorlatban is alkalmazni még 2017-ben, amikor a környezettudatos életformánk kialakítása során, és az anyasággal járó aggodalmak közepette rájöttem, hogy mennyi felesleges anyaggal terheljük tudattalanul a kisbabánk bőrét. Ez a felismerés adta a hajtóerőt ahhoz, hogy kiderítsem, hogy mire is van szüksége a bababőrnek valójában, és hogy vajon mi az a babaápolási rutin, ami a lehető legkevesebb terhelést jelenti a bőrnek és a földnek is egyaránt. A természetes szépség- és babaápolás megszállottjaként, az élethosszig tartó tanulás híve is vagyok. A brit Formula Botanica-nál szereztem natúrkozmetikum készítő diplomámat, ahol jelenleg is tanulok. Az amerikai Tisserand Intézetben pedig az illóolajok biztonságos alkalmazását sajátítottam el. Több hazai natúrkozmetikum készítő workshopon is részt vettem, és folyamatosan képzem magam a tudatos és természetes szépség témaköreiben. Holisztikus, és slow elveken alapuló szemléletem integrálja a tudományos, egészségtudatos látásmódot, a környezettudatossággal, az igény szerinti gondoskodással és a praktikummal.

„less waste stylist” Gózon Eszter

Fenntartható szemléletű személyi stylistként, illetve szín- és stílustanácsadóként az a célom, hogy megmutassam, hogy hogyan lehet a gardróbunkat úgy zöldebbé tenni, hogy közben élvezetünket is leljük benne, és ne nyomasztónak, hanem inkább örömtelinek éljük meg ezt a kihívást. Az elmúlt években egyre nagyobb érdeklődés övezi a fenntartható divatot, a zöld gardróbokat, de ami ennek a gyakorlati megvalósítását illeti, még mindig sok olyan dolog van, amiről keveset, vagy egyáltalán nem beszélünk. Az előadásommal az a célom, hogy átfogó képet nyújtsak arról, hogy milyen utak vezetnek egy zöldebb, fenntarthatóbb gardróbhoz, és mik azok a konkrét lépések, amelyeket megtehetünk, ha olyan ruhatárra vágyunk, amellyel a lehető legkevésbé károsítjuk a környezetünket. Az egyéni stílus megtalálásától az ökopecséteken keresztül odáig, hogy milyen ruhákra érdemes több pénzt költeni, vagy hogy mit tegyünk, ha elfogy a motivációnk vagy lelkiismeret-furdalást érzünk, igyekeztem minden olyan kérdést megválaszolni, ami csak felmerülhet a folyamat során.

Laktációs tanácsadó, szülő-csecsemő konzulens, dúla, test-orientált terápiás szakember Verdes Dóra

Munkám és anyaságom alapját az a meggyőződés képezi, hogy a legtöbb, amit a gyerekeinknek adhatunk, az az elég jó szülőség, amely saját külső-belső valóságunk megismerésén, elfogadásán és változásán keresztül érik meg. Önmagunk ismert és ismeretlen rétegeiből bomlik ki szüléseinek mikéntje, a gyermekeinkkel való kapcsolatunk minősége, a szoptatás élménye. Erre épülhet rá a hiteles információ, a megszerzett tudás és a körülöttünk lévő (szak)emberek támogatása. Sokat tanultam anyaként a három gyermekemtől, majd szakemberként a test és lélek szoros kapcsolatáról, a korai élmények jelentőségéről, az elfogadó és támogató közeg erejéről, a szülés, a várandósság, a szoptatás és az anya-gyerek kapcsolat fizikai és érzelmi törvényszerűségeiről.

Tellus Hírek

Ne maradj le újdonságainkról és kedvezményeinkről! Iratkozz fel te is hírlevelünkre!