Nézd meg felvételről!

  • 00 Nap
  • 00 Óra
  • 00 Perc
  • 00 Másodperc

Webinár hozzáférés

Bankkártyás fizetést követően ez a rögzített webinár a felhasználói fiókodból 6 hétig lesz elérhető!

Miről szól ez a webinár?

Előadásomban azt mutatom be, hogy az egészség és a fenntarthatóság nem egymásnak ellentmondó szemlélet, hanem a kettő kéz a kézben jár, egymást kiegészíti. Az elméleti alapokon túl, nagyobb hangsúlyt kap majd az, hogy minél több gyakorlati és konkrét példát mutassak, hogy az előadás hasznos segítség legyen a mindennapi étkezések tervezéséhez, megvalósításához.

A tartalomból...

Lehet-e a mai világban egészségesen étkezni úgy, hogy csak helyi alapanyagokat fogyasztunk, szezonálisan? Kell-e étrend-kiegészítőket szednünk és ha igen, akkor mit válasszunk? Melyek a leggyakoribb táplálkozással kapcsolatos tévhitek, amik felesleges teherként nehezednek ránk? Hogyan merjünk enni, amikor mindenről hallunk valami rosszat - tej, glutén, cukor, olaj, vaj, margarin, zsír, anti-tápanyagok, tészta, kenyér, gyümölcs stb.

Szeretném leszögezni, hogy szakmai szempontból  ez az előadás a leghatékonyabb edukációs forma: amikor olyan embereket érek el, akik nem betegség kezelése miatt, hanem az egészségük megőrzése céljából szeretnének tenni. Az étkezésünk legnagyobb ereje ugyanis abban van, ha minél fiatalabban és minél egészségesebben kezdünk tudatosan táplálkozni, így a leghatékonyabb a prevenció, így érhető el, hogy minél hosszabb és egészségesebb életünk legyen.

Tematika

I. Fenntarthatóság pillérei és kapcsolata az egészséggel

Hogyan tehetünk kisebb vagy nagyobb, a hétköznapokban is megélhető lépéseket a fenntartható és egészséges táplálkozásért, akár nagyvárosi, akár vidéki életmód mellett?

Kulcs pillérek ebben a témában: szezonalitás / lokalitás / pazarlás-csökkentés / zero waste / húsfogyasztás / vegánság / csomagolásmentesség / piac

II. Leggyakoribb tévhitek a mindennapjainkban

Mik a legegészségesebb alapanyagok és mik a csaló falatok?

Bűnösök vagyunk-e, ha csokoládét eszünk?

Milyen hatást gyakorol ránk a diéta- és a divatipar?

Van-e értelme az étrend-kiegészítőknek vagy az is csak marketing?

Igaz-e, hogy gyulladást okoznak egyes nyersanyagok?

III. Mindennapi menü-tervezés otthon

Az előadásban szempontokat adok ahhoz, hogy a hétköznapokban az étkezés tervezhető és megvalósítható legyen úgy, hogy az időhatékony és finom is legyen.


Tartalom

    1. webinár köszöntő

    2. I. rész - webinár felvételről (01:08:57)

    3. II. rész - webinár felvételről (01:08:43)

    4. III. rész - kérdések és válaszok (00:47:51)

    5. Előadás diasor

Mit tartalmaz ez a kurzus?

  • 14,990.00 Ft
  • 5 lecke
  • 3 órányi videótartalom

Szakértőnk

- a szerző -

klinikai dietetikus Szabó Adrienn

Szabó Adrienn vagyok, klinikai dietetikus és fenntartható táplálkozási szakértő. Budapesten, a Semmelweis Egyetemen végeztem dietetikusként. Főállásban is itt dolgozom a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikán. Emellett dolgozom magánrendelőben, tartok online tanácsadást és több hazai céggel állok együttműködésben. Számomra a dietetika a hivatásom és a hobbim - szeretek embereknek segíteni és ételekkel foglalkozni. Étkezésen keresztül kapcsolódni és így gyógyítani másokat, szerintem csodálatos lehetőség. Szakmai attitűdöm alapja, hogy evidenciák, protokolok, globális állásfoglalások mentén dolgozom. Nem a tudomány vált folyton irányt, hanem az influencerek és a tudományosnak tűnő írások zavarják össze az egészségre nyitott laikusokat. Küldetésem, hogy bemutassam, az egészséges étkezés nem bonyolult dolog és hogy kizárólag hazai alapanyagokkal is megvalósítható. Erről a környezetfelelős étkezésről szól könyvem, a Magyar Superfood.

Kapcsolódó termékek

Éléskamra