Hozzáférés időtartama

Bankkártyás fizetést követően ez az előadás a felhasználói fiókodból 6 hónapig lesz elérhető!

Miről lesz szó?

Előadássorozatomban azt szeretném megmutatni, hogyan lehet a hazánkban honos, kertünkben termeszthető vagy a környezetünkben gyűjthető, könnyen felismerhető gyógynövényekből olyan házipatikát kialakítani, ami az átlagos betegségek legnagyobb részére gyógyírt jelenthet. Receptjeim tervezésénél, összeválogatásánál a hatásosság, a biztonságosság, a könnyű és zero waste hozzáférhetőség mellett fontos szempontot jelentett az elfogadható íz és külső is.

Ebben az előadásban a gyógynövények különböző feldolgozási és felhasználási módjait fogom bemutatni. Az előkészítő lépések bemutatása után rátérünk a különböző kivonatkészítési lehetőségekre. A hagyományos teakészítéstől kezdve, az olajos macerátumokon, tinktúrákon, balzsamokon, elixíreken, gyógyborokon, szirupokon át a különleges „enfleurage” illóolajkivonó technikáig sok mindent érintünk. A kivonatfajtákat a felhasznált oldószer alapján csoportosítjuk. Részletesen átbeszéljük melyik módszernek mi az előnye, hátránya, mikor érdemes alkalmazni. Szó lesz az eltarthatóságról, a készítés apró trükkjeiről, buktatóiról, variációs lehetőségekről. Olyan praktikus kérdéseket érintünk pl. hogy melyik gyógyteát mikor érdemes fogyasztani?, hogyan készítsünk házilag mérőhengert?, hogyan hígítsuk a gyógyszertári alkoholt?, milyen olajat használjunk a maceráláshoz?

És bár ebben az előadásban nem a gyógynövények hatásáé a főszerep, példaként átbeszéljük egy szájüregi sebek pl. afta kezelésére szánt zsályagél, egy meghűlés elleni szirup, egy feszültségoldó elixír, egy több évszázados technikával készült herpeszbalzsam és egy gyors körömvirágbalzsam receptjét és készítését.

Tartalom

    1. Köszöntő (03:03)

    1. Gyűjtés (05:40)

    2. Tisztítás, szárítás, tárolás (04:44)

    1. Forrázatok, főzetek (04:45)

    2. Gélek (05:20)

    3. Hideg vizes áztatás, szirupok, gyógyecetek (07:30)

    1. Tinktúrák, gyógyborok, gyógykeserűk (09:53)

    2. Elixírek (02:40)

    1. Macerátumok (04:37)

    2. Kenőcsök (05:33)

    3. Enfleurage technika (03:53)

Mit tartlamaz ez a kurzus?

  • 9,990.00 Ft
  • 11 lecke
  • 1 órányi videótartalom
  • 5 csináld magad recept

Szakértőnk

- a szerző -

gyógyszerész, Herbsgarden Natural Cosmetics Dr. Vukics Viktória Ph.D

Viki gyógyszerészként végzett a Semmelweis Egyetemen, ahol diplomamunkáját a propolisz élettani hatásairól írta. PhD-ját a SE Gyógynövény- és Drogismereti Intézetében és az Innsbrucki Egyetemen szerezte 2008-ban. Doktori kutatásának témája a vadárvácska fitokémiai jellemzése volt. Első két gyermekének születése után figyelme a natúrkozmetikumok felé fordult, és a natúrkozmetikai alapanyagokat forgalmazó Cosmio Kft. gyógyszerész-szakértője lett. Azóta a terület több szegmensében dolgozott az alapanyag-kutatástól a receptfejlesztésen át a termék-engedélyezésig. 2017 óta a Herbsgarden Natural Cosmetics munkatársa. A fitoterápia és a natúrkozmetikumok témájában rendszeresen tart előadásokat, tanfolyamokat. Négy gyermek édesanyja, gyakorló kertművelő, gyógynövényes ismereteit családjában a mindennapokban is alkalmazza.

Kapcsolódó termékek